Open Triples

Championships 2019

Winners – Newsletter Cup          Runners-up – Ulster Week Cup

Final

Open Triples Final - Saturday 3 August at 2:00pm    
LeadSecondSkipClubScoreScoreLeadSecondSkipClub
Rink 2Paul O’KeefeDerek Wright Aaron O’KeefeBanbridge 14v23William Browne Stephen McKinleyBarry Browne Whitehead

Semi Final

Open Triples - Semi Final    
LeadSecondSkipClubScrScrLeadSecondSkipClub
Thursday 1 August at 5:30pm
1Paul O’KeefeDerek Wright Aaron O’Keefe Banbridge 18v16Martin Nelson Philip Cromie Noel Graham Lisnagarvey
Thursday 1 August at 5:30pm
2Matthew Lindsay Arran Lindsey Ross Wallace Curran 11v16William Browne Stephen McKinleyBarry Browne Whitehead

Quarter Final

Quarter Final - Monday 24 June 2019 at 6:30pm    
SkipClubScrScrSkipClub
1N WeirRathfriland 16v18G Falconer Curran
2M Crawford Bangor 19v20A O’Keefe Banbridge
3C Dennison Banbridge 10v11N Graham Lisnagarvey
4B Browne Whitehead 20v15C ToddWhitehead

Round 3

Round 3 - Monday 17 June 2019 at 6:30pm    
SkipClubScrScrSkipClub
1N Graham Lisnagarvey 19v14J Frazer Dundonald
2C ToddWhitehead 19v15K Blakely Banbridge
3M Crawford Bangor25v14J Hamilton Banbridge
4N Weir Rathfriland 15v14S Moran Whitehead
5JR Wilson Whitehead 17v21G Falconer Curran
6B Browne Whitehead 19v12G Scott Bangor
7C DromanDonaghadee 17v18A O’Keefe Banbridge
8M Sproule Portadown 12v21C Dennison Banbridge

Round 2

Round 2 - Monday 10 June 2019 at 6:30pm    
SkipClubScrScrSkipClub
1A O’KeefeBanbridge 18v16J Caldwell Whitehead
2C DennisonBanbridge19v12M Albert Balmoral
3A AustinDonaghadee13v16J HamiltonBanbridge
4N Graham Lisnagarvey 19v17G McGenissBanbridge
5C ToddWhitehead 18v7R Anderson Carrickfergus
6S Bewley North Down 14v20G Scott Bangor
7J FrazerDundonald 21v17A Harrison Balmoral
8N WeirRathfriland22v19C Dillon Markethill
9A Cromie Lisnagarvey 13v18M Sproule Portadown
10S CosgroveLurgan 11v20M Crawford Bangor
11S MoranWhitehead23v14E KennedyDonaghadee
12D Erskine Donaghadee 13v19JR WilsonWhitehead
13K Blakely Banbridge 21v12P WeirWhitehead
14T EvansAntrim Lawn10v21G FalconerCurran
15C DormanDonaghadee 22v16R Bell Whitehead
16B Browne Whitehead 18v14W Thompson Dundonald

Round 1

Round 1 - Monday 3 June 2019 at 6:30pm    
SkipClubScrScrSkipClub
1G McGleaveDivis7v21M CrawfordBangor
2G McGenissBanbridge42v8C MilesCastleton
3I GallagherBanbridge12v16D ErskineDonaghadee
4G ScottBangor25v7P ThompsonMusgrave
5M AlbertBalmoral20v14P ReaMusgrave
6D BoydCastleton15v22W ThompsonDundonald
7A O'KeefeBanbridge20v10C MullanCarrickfergus
8M SproulePortadown25v10J StevensonAnnalong
9J FrazerDundonald19v6G PorterOrmeau
10A BriggsLurgan16v24A CromieLisnagarvey
11J CampbellFinaghy12v21N GrahamLisnagarvey
12C ToddWhiteheadWOv-S McBrideDundonald
13T CannavanBangor10v16R AndersonCarrickfergus
14I ArthurCarrickfergus6v23K BlakleyBanbridge
15B BrowneWhitehead15v14S McCombesLurgan
16A HarrisonBalmoral31v1C O'NeillBETS
17R BellWhitehead19v13R HastingsBangor
18C DillonMarkethill21v19R RobinsonCurran
19M CampbellBanbridge15v23S CosgroveLurgan
20S BewleyNorth Down23v13C BurnsCastle
21C DormanDonaghadee20v6J McKeownSydenham
22K TaylorBangor10v20P WeirWhitehead
23M CurranBETS12v15J CaldwellWhitehead

 

Powered by WordPress. Designed by Woo Themes